购买 STW74NF30 | STW74NF30数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STW74NF30
STW74NF30
STW74NF30
仅供参考
零件编号 STW74NF30
制造商 STMicroelectronics
描述 MOSFET N-CH 300V 60A TO247
送货服务
STW74NF30参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列STripFET™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)300 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C60A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs164 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds5930 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)320W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs45mOhm @ 30A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-247-3
包/箱TO-247-3
STW74NF30 Packaging
Insepction
STW74NF30 FAQ
  • 1. How to order STW74NF30 on Heisener?
  • 3. Are the STW74NF30 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STW74NF30?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of STW74NF30.
STW74NF30 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。