购买 STPSC20H12G2Y-TR | STPSC20H12G2Y-TR数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STPSC20H12G2Y-TR
STPSC20H12G2Y-TR
STPSC20H12G2Y-TR
仅供参考
零件编号 STPSC20H12G2Y-TR
制造商 STMicroelectronics
描述 DIODE SIL CARB 1.2KV 20A D2PAK
送货服务
STPSC20H12G2Y-TR参数
ECAD
系列-
二极管类型SiC (Silicon Carbide) Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)1200 V
电流 - 平均整流(Io)20A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.5 V @ 20 A
速度No Recovery Time > 500mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr120 µA @ 1200 V
电容@ Vr,F1650pF @ 0V, 1MHz
安装类型Surface Mount
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
供应商设备包D2PAK HV
工作温度 - 结-40°C ~ 175°C
STPSC20H12G2Y-TR Packaging
Insepction
STPSC20H12G2Y-TR FAQ
  • 1. How to order STPSC20H12G2Y-TR on Heisener?
  • 3. Are the STPSC20H12G2Y-TR price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STPSC20H12G2Y-TR?
STPSC20H12G2Y-TR 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。