购买 STPSC10H12B2-TR | STPSC10H12B2-TR数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STPSC10H12B2-TR
STPSC10H12B2-TR
STPSC10H12B2-TR
仅供参考
零件编号 STPSC10H12B2-TR
制造商 STMicroelectronics
描述 DIODE SIL CARB 1.2KV 10A DPAK HV
送货服务
STPSC10H12B2-TR参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列ECOPACK®2
二极管类型SiC (Silicon Carbide) Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)1200 V
电流 - 平均整流(Io)10A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.5 V @ 10 A
速度No Recovery Time > 500mA (Io)
反向恢复时间(trr)0 ns
电流 - 反向泄漏@Vr60 µA @ 1200 V
电容@ Vr,F725pF @ 0V, 1MHz
安装类型Surface Mount
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
供应商设备包DPAK HV
工作温度 - 结-40°C ~ 175°C
STPSC10H12B2-TR Packaging
Insepction
STPSC10H12B2-TR FAQ
  • 1. How to order STPSC10H12B2-TR on Heisener?
  • 3. Are the STPSC10H12B2-TR price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STPSC10H12B2-TR?
STPSC10H12B2-TR 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。