购买 STPS2L40AFN | STPS2L40AFN数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STPS2L40AFN
STPS2L40AFN
STPS2L40AFN
仅供参考
零件编号 STPS2L40AFN
制造商 STMicroelectronics
描述 DIODE SCHOTTKY 40V 2A SMAFLAT
送货服务
STPS2L40AFN参数
ECAD
系列-
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)40 V
电流 - 平均整流(Io)2A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If430 mV @ 2 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr220 µA @ 40 V
电容@ Vr,F-
安装类型Surface Mount
包/箱DO-221AC, SMA Flat Leads
供应商设备包SMAflat Notch
工作温度 - 结150°C
STPS2L40AFN Packaging
Insepction
STPS2L40AFN FAQ
  • 1. How to order STPS2L40AFN on Heisener?
  • 3. Are the STPS2L40AFN price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STPS2L40AFN?
STPS2L40AFN 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。