购买 STPS10L40CSF | STPS10L40CSF数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STPS10L40CSF
STPS10L40CSF
STPS10L40CSF
仅供参考
零件编号 STPS10L40CSF
制造商 STMicroelectronics
描述 DIODE ARR SCHOT 40V 5A TO220FPAB
送货服务
STPS10L40CSF参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
封装-
ECAD
系列-
二极管配置1 Pair Common Cathode
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)40 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)5A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If530 mV @ 5 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr200 µA @ 40 V
工作温度 - 结150°C
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3 Full Pack
供应商设备包TO-220FPAB
STPS10L40CSF Packaging
Insepction
STPS10L40CSF FAQ
  • 1. How to order STPS10L40CSF on Heisener?
  • 3. Are the STPS10L40CSF price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STPS10L40CSF?
STPS10L40CSF 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。