购买 STP60N043DM9 | STP60N043DM9数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STP60N043DM9
STP60N043DM9
STP60N043DM9
仅供参考
零件编号 STP60N043DM9
制造商 STMicroelectronics
描述 N-CHANNEL 600 V, 38 MOHM TYP., 5
送货服务
STP60N043DM9参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)600 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C56A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs78.6 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds4675 pF @ 400 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)245W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs43mOhm @ 28A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-220
包/箱TO-220-3
STP60N043DM9 Packaging
Insepction
STP60N043DM9 FAQ
  • 1. How to order STP60N043DM9 on Heisener?
  • 3. Are the STP60N043DM9 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STP60N043DM9?
STP60N043DM9 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。