购买 STN3P10F6 | STN3P10F6数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STN3P10F6
STN3P10F6
STN3P10F6
仅供参考
零件编号 STN3P10F6
制造商 STMicroelectronics
描述 SOT 223
送货服务
STN3P10F6参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型P-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C3A
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs16.5 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds900 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)3.3W
Rds On(Max)@ Id,Vgs180mOhm @ 1.5A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C
安装类型Surface Mount
供应商设备包SOT-223
包/箱TO-261-4, TO-261AA
STN3P10F6 Packaging
Insepction
STN3P10F6 FAQ
  • 1. How to order STN3P10F6 on Heisener?
  • 3. Are the STN3P10F6 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STN3P10F6?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of STN3P10F6.
STN3P10F6 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。