购买 STM32L162VDY6XTR | STM32L162VDY6XTR数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STM32L162VDY6XTR
STM32L162VDY6XTR
STM32L162VDY6XTR
仅供参考
零件编号 STM32L162VDY6XTR
制造商 STMicroelectronics
描述 IC MCU 32BIT 384KB FLSH 104WLCSP
送货服务
STM32L162VDY6XTR参数
ECAD
系列STM32L1
核心处理器ARM® Cortex®-M3
核心尺寸32-Bit Single-Core
速度32MHz
连接I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB
外设Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, LCD, POR, PWM, WDT
I / O数量83
程序内存大小384KB (384K x 8)
程序存储器类型FLASH
EEPROM大小16K x 8
RAM大小80K x 8
电压 - 电源(Vcc / Vdd)1.65V ~ 3.6V
数据转换器A/D 25x12b; D/A 2x12b
振荡器类型Internal
工作温度-40°C ~ 85°C (TA)
安装类型Surface Mount
包/箱104-UFBGA, WLCSP
供应商设备包104-WLCSP (5.09x4.1)
STM32L162VDY6XTR Packaging
Insepction
STM32L162VDY6XTR FAQ
  • 1. How to order STM32L162VDY6XTR on Heisener?
  • 3. Are the STM32L162VDY6XTR price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STM32L162VDY6XTR?
STM32L162VDY6XTR 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。