购买 STM32L072VBI6 | STM32L072VBI6数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STM32L072VBI6
STM32L072VBI6
STM32L072VBI6
仅供参考
零件编号 STM32L072VBI6
制造商 STMicroelectronics
描述 IC MCU 32BIT 128KB FLSH 100UFBGA
送货服务
STM32L072VBI6参数
核心尺寸32-Bit Single-Core
速度32MHz
连接I2C, IrDA, SPI, UART/USART, USB
外设Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
I / O数量84
程序内存大小128KB (128K x 8)
RAM大小20K x 8
电压 - 电源(Vcc / Vdd)1.65V ~ 3.6V
数据转换器A/D 16x12b; D/A 2x12b
振荡器类型Internal
工作温度-40°C ~ 85°C (TA)
安装类型Surface Mount
包/箱100-UFBGA
供应商设备包100-UFBGA (7x7)
STM32L072VBI6 Packaging
Insepction
STM32L072VBI6 FAQ
  • 1. How to order STM32L072VBI6 on Heisener?
  • 3. Are the STM32L072VBI6 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STM32L072VBI6?
STM32L072VBI6 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。