购买 STM32L053C8T3 | STM32L053C8T3数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STM32L053C8T3
STM32L053C8T3
STM32L053C8T3
仅供参考
零件编号 STM32L053C8T3
制造商 STMicroelectronics
描述 IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP
送货服务
STM32L053C8T3参数
核心尺寸32-Bit
速度32MHz
连接I2C, IrDA, SPI, UART/USART, USB
外设Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, LCD, POR, PWM, WDT
I / O数量37
程序内存大小64KB (64K x 8)
程序存储器类型FLASH
EEPROM大小2K x 8
RAM大小8K x 8
电压 - 电源(Vcc / Vdd)1.65V ~ 3.6V
数据转换器A/D 10x12b SAR; D/A 1x12b
振荡器类型External, Internal
工作温度-40°C ~ 125°C (TA)
安装类型Surface Mount
包/箱48-LQFP
供应商设备包48-LQFP (7x7)
STM32L053C8T3 Packaging
Insepction
STM32L053C8T3 FAQ
  • 1. How to order STM32L053C8T3 on Heisener?
  • 3. Are the STM32L053C8T3 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STM32L053C8T3?
STM32L053C8T3 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。