购买 STM32L031C6U3 | STM32L031C6U3数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STM32L031C6U3
STM32L031C6U3
STM32L031C6U3
仅供参考
零件编号 STM32L031C6U3
制造商 STMicroelectronics
描述 IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48UFQFPN
送货服务
STM32L031C6U3参数
核心尺寸32-Bit Single-Core
速度32MHz
连接I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
外设Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
I / O数量38
程序内存大小32KB (32K x 8)
程序存储器类型FLASH
EEPROM大小1K x 8
RAM大小8K x 8
电压 - 电源(Vcc / Vdd)1.65V ~ 3.6V
数据转换器A/D 10x12b
振荡器类型Internal
工作温度-40°C ~ 125°C (TA)
安装类型Surface Mount
包/箱48-UFQFN Exposed Pad
供应商设备包48-UFQFPN (7x7)
STM32L031C6U3 Packaging
Insepction
STM32L031C6U3 FAQ
  • 1. How to order STM32L031C6U3 on Heisener?
  • 3. Are the STM32L031C6U3 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STM32L031C6U3?
STM32L031C6U3 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。