购买 STL12N10F7 | STL12N10F7数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STL12N10F7
STL12N10F7
STL12N10F7
仅供参考
零件编号 STL12N10F7
制造商 STMicroelectronics
描述 MOSFET N-CH 100V 44A POWERFLAT
送货服务
STL12N10F7参数
ECAD
系列STripFET™ F7
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C44A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs30 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1820 pF @ 50 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)52W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs13.3mOhm @ 6A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PowerFlat™ (3.3x3.3)
包/箱8-PowerVDFN
STL12N10F7 Packaging
Insepction
STL12N10F7 FAQ
  • 1. How to order STL12N10F7 on Heisener?
  • 3. Are the STL12N10F7 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STL12N10F7?
STL12N10F7 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。