购买 STL105N4LF7AG | STL105N4LF7AG数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STL105N4LF7AG
STL105N4LF7AG
STL105N4LF7AG
仅供参考
零件编号 STL105N4LF7AG
制造商 STMicroelectronics
描述 MOSFET N-CH 40V 105A POWERFLAT
送货服务
STL105N4LF7AG参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列STripFET™ F7
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)40 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C105A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id2.5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs23.3 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1500 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)94W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs4.5mOhm @ 11.5A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PowerFlat™ (5x6)
包/箱8-PowerVDFN
STL105N4LF7AG Packaging
Insepction
STL105N4LF7AG FAQ
  • 1. How to order STL105N4LF7AG on Heisener?
  • 3. Are the STL105N4LF7AG price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STL105N4LF7AG?
STL105N4LF7AG 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。