购买 STI100N10F7 | STI100N10F7数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STI100N10F7
STI100N10F7
STI100N10F7
仅供参考
零件编号 STI100N10F7
制造商 STMicroelectronics
描述 MOSFET N-CH 100V 80A I2PAK
送货服务
STI100N10F7参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列STripFET™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C80A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs61 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds-
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)150W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs8mOhm @ 40A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-262 (I2PAK)
包/箱TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
STI100N10F7 Packaging
Insepction
STI100N10F7 FAQ
  • 1. How to order STI100N10F7 on Heisener?
  • 3. Are the STI100N10F7 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STI100N10F7?
STI100N10F7 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。