购买 STH80N10LF7-2AG | STH80N10LF7-2AG数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STH80N10LF7-2AG
STH80N10LF7-2AG
STH80N10LF7-2AG
仅供参考
零件编号 STH80N10LF7-2AG
制造商 STMicroelectronics
描述 MOSFET N-CH 100V 80A H2PAK-2
送货服务
STH80N10LF7-2AG参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列STripFET™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C80A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id-
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs28.3 nC @ 4.5 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2900 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)110W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs10mOhm @ 40A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包H2PAK-2
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
STH80N10LF7-2AG Packaging
Insepction
STH80N10LF7-2AG FAQ
  • 1. How to order STH80N10LF7-2AG on Heisener?
  • 3. Are the STH80N10LF7-2AG price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STH80N10LF7-2AG?
STH80N10LF7-2AG 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。