购买 STH110N8F7-2 | STH110N8F7-2数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STH110N8F7-2
STH110N8F7-2
STH110N8F7-2
仅供参考
零件编号 STH110N8F7-2
制造商 STMicroelectronics
描述 MOSFET N-CH 80V 110A H2PAK-2
送货服务
STH110N8F7-2参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列STripFET™ F7
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)80 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C110A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs45 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds3200 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)170W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs6.6mOhm @ 55A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包H2PAK-2
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
STH110N8F7-2 Packaging
Insepction
STH110N8F7-2 FAQ
  • 1. How to order STH110N8F7-2 on Heisener?
  • 3. Are the STH110N8F7-2 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STH110N8F7-2?
STH110N8F7-2 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。