购买 STH10N80K5-2AG | STH10N80K5-2AG数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STH10N80K5-2AG
STH10N80K5-2AG
STH10N80K5-2AG
仅供参考
零件编号 STH10N80K5-2AG
制造商 STMicroelectronics
描述 MOSFET N-CH 800V 8A H2PAK-2
送货服务
STH10N80K5-2AG参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)800 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C8A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id5V @ 100µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs17.3 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds426 pF @ 100 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)121W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs680mOhm @ 4A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包H2Pak-2
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
STH10N80K5-2AG Packaging
Insepction
STH10N80K5-2AG FAQ
  • 1. How to order STH10N80K5-2AG on Heisener?
  • 3. Are the STH10N80K5-2AG price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STH10N80K5-2AG?
STH10N80K5-2AG 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。