购买 STGYA75H120DF2 | STGYA75H120DF2数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STGYA75H120DF2
STGYA75H120DF2
STGYA75H120DF2
仅供参考
零件编号 STGYA75H120DF2
制造商 STMicroelectronics
描述 IGBT TRENCH FS 1200V 150A TO247
送货服务
STGYA75H120DF2参数
ECAD
系列-
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)150 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)300 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.6V @ 15V, 75A
力量 - 最大750 W
开关能量4.3mJ (on), 3.9mJ (off)
输入类型Standard
门电荷313 nC
Td(开/关)@ 25°C61ns/366ns
测试条件600V, 75A, 10Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)356 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247
STGYA75H120DF2 Packaging
Insepction
STGYA75H120DF2 FAQ
  • 1. How to order STGYA75H120DF2 on Heisener?
  • 3. Are the STGYA75H120DF2 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STGYA75H120DF2?
STGYA75H120DF2 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。