购买 STGYA120M65DF2AG | STGYA120M65DF2AG数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STGYA120M65DF2AG
STGYA120M65DF2AG
STGYA120M65DF2AG
仅供参考
零件编号 STGYA120M65DF2AG
制造商 STMicroelectronics
描述 IGBT
送货服务
STGYA120M65DF2AG参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列M
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)160 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)360 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.15V @ 15V, 120A
力量 - 最大625 W
开关能量1.8mJ (on), 4.41mJ (off)
输入类型Standard
门电荷420 nC
Td(开/关)@ 25°C66ns/185ns
测试条件400V, 120A, 4.7Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)202 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包MAX247™
STGYA120M65DF2AG Packaging
Insepction
STGYA120M65DF2AG FAQ
  • 1. How to order STGYA120M65DF2AG on Heisener?
  • 3. Are the STGYA120M65DF2AG price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STGYA120M65DF2AG?
STGYA120M65DF2AG 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。