购买 STGWA75H65DFB2 | STGWA75H65DFB2数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STGWA75H65DFB2
STGWA75H65DFB2
STGWA75H65DFB2
仅供参考
零件编号 STGWA75H65DFB2
制造商 STMicroelectronics
描述 TRENCH GATE FIELD-STOP, 650 V, 7
送货服务
STGWA75H65DFB2参数
ECAD
系列HB2
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)115 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)225 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2V @ 15V, 75A
力量 - 最大357 W
开关能量1.428mJ (on), 1.05mJ (off)
输入类型Standard
门电荷207 nC
Td(开/关)@ 25°C28ns/100ns
测试条件400V, 75A, 2.2Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)88 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
供应商设备包TO-247 Long Leads
STGWA75H65DFB2 Packaging
Insepction
STGWA75H65DFB2 FAQ
  • 1. How to order STGWA75H65DFB2 on Heisener?
  • 3. Are the STGWA75H65DFB2 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STGWA75H65DFB2?
STGWA75H65DFB2 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。