购买 STGWA40HP65FB2 | STGWA40HP65FB2数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STGWA40HP65FB2
STGWA40HP65FB2
STGWA40HP65FB2
仅供参考
零件编号 STGWA40HP65FB2
制造商 STMicroelectronics
描述 TRENCH GATE FIELD-STOP, 650 V, 4
数据表
封装 -
ECAD
库存 129 piece(s)
送货服务
STGWA40HP65FB2参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列HB2
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)72 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)120 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2V @ 15V, 40A
力量 - 最大227 W
开关能量410µJ (off)
输入类型Standard
门电荷153 nC
Td(开/关)@ 25°C-/125ns
测试条件400V, 40A, 4.7Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)140 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247 Long Leads
STGWA40HP65FB2 Packaging
Insepction
STGWA40HP65FB2 FAQ
  • 1. How to order STGWA40HP65FB2 on Heisener?
  • 3. Are the STGWA40HP65FB2 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STGWA40HP65FB2?
STGWA40HP65FB2 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。