购买 STGWA40H65DHFB2 | STGWA40H65DHFB2数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STGWA40H65DHFB2
STGWA40H65DHFB2
STGWA40H65DHFB2
仅供参考
零件编号 STGWA40H65DHFB2
制造商 STMicroelectronics
描述 DISCRETE
送货服务
STGWA40H65DHFB2参数
ECAD
系列-
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)72 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)120 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2V @ 15V, 40A
力量 - 最大230 W
开关能量214µJ (on), 220µJ (off)
输入类型Standard
门电荷153 nC
Td(开/关)@ 25°C23ns/77ns
测试条件400V, 20A, 4.7Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)111 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
供应商设备包TO-247 Long Leads
STGWA40H65DHFB2 Packaging
Insepction
STGWA40H65DHFB2 FAQ
  • 1. How to order STGWA40H65DHFB2 on Heisener?
  • 3. Are the STGWA40H65DHFB2 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STGWA40H65DHFB2?
STGWA40H65DHFB2 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。