购买 STGW40H65DFB-4 | STGW40H65DFB-4数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STGW40H65DFB-4
STGW40H65DFB-4
STGW40H65DFB-4
仅供参考
零件编号 STGW40H65DFB-4
制造商 STMicroelectronics
描述 IGBT
送货服务
STGW40H65DFB-4参数
ECAD
系列HB
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)80 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)160 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2V @ 15V, 40A
力量 - 最大283 W
开关能量200µJ (on), 410µJ (off)
输入类型Standard
门电荷210 nC
Td(开/关)@ 25°C40ns/142ns
测试条件400V, 40A, 5Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)62 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-4
供应商设备包TO-247-4
STGW40H65DFB-4 Packaging
Insepction
STGW40H65DFB-4 FAQ
  • 1. How to order STGW40H65DFB-4 on Heisener?
  • 3. Are the STGW40H65DFB-4 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STGW40H65DFB-4?
STGW40H65DFB-4 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。