购买 STGSB200M65DF2AG | STGSB200M65DF2AG数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STGSB200M65DF2AG
STGSB200M65DF2AG
STGSB200M65DF2AG
仅供参考
零件编号 STGSB200M65DF2AG
制造商 STMicroelectronics
描述 DISCRETE
数据表
封装 -
ECAD
库存 450 piece(s)
送货服务
STGSB200M65DF2AG参数
ECAD
系列-
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)216 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)700 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.05V @ 15V, 200A
力量 - 最大714 W
开关能量3.82mJ (on), 6.97mJ (off)
输入类型Standard
门电荷554 nC
Td(开/关)@ 25°C122ns/250ns
测试条件400V, 200A, 4.7Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)174.5 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱9-PowerSMD
供应商设备包9-ACEPACK SMIT
STGSB200M65DF2AG Packaging
Insepction
STGSB200M65DF2AG FAQ
  • 1. How to order STGSB200M65DF2AG on Heisener?
  • 3. Are the STGSB200M65DF2AG price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STGSB200M65DF2AG?
STGSB200M65DF2AG 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。