购买 STGP15M120F3 | STGP15M120F3数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STGP15M120F3
STGP15M120F3
STGP15M120F3
仅供参考
零件编号 STGP15M120F3
制造商 STMicroelectronics
描述 TRENCH GATE FIELD-STOP, 1200 V,
送货服务
STGP15M120F3参数
ECAD
系列-
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)30 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)60 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.3V @ 15V, 15A
力量 - 最大259 W
开关能量550µJ (on), 850µJ (off)
输入类型Standard
门电荷53 nC
Td(开/关)@ 25°C26ns/122ns
测试条件600V, 15A, 22Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3
供应商设备包TO-220
STGP15M120F3 Packaging
Insepction
STGP15M120F3 FAQ
  • 1. How to order STGP15M120F3 on Heisener?
  • 3. Are the STGP15M120F3 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STGP15M120F3?
STGP15M120F3 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。