购买 STGB30H65FB | STGB30H65FB数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STGB30H65FB
STGB30H65FB
STGB30H65FB
仅供参考
零件编号 STGB30H65FB
制造商 STMicroelectronics
描述 IGBT
送货服务
STGB30H65FB参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列HB
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)60 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)120 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2V @ 15V, 30A
力量 - 最大260 W
开关能量151µJ (on), 293µJ (off)
输入类型Standard
门电荷149 nC
Td(开/关)@ 25°C37ns/146ns
测试条件400V, 30A, 10Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
供应商设备包TO-263 (D2PAK)
STGB30H65FB Packaging
Insepction
STGB30H65FB FAQ
  • 1. How to order STGB30H65FB on Heisener?
  • 3. Are the STGB30H65FB price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STGB30H65FB?
STGB30H65FB 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。