购买 STGB30H65DFB2 | STGB30H65DFB2数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STGB30H65DFB2
STGB30H65DFB2
STGB30H65DFB2
仅供参考
零件编号 STGB30H65DFB2
制造商 STMicroelectronics
描述 TRENCH GATE FIELD-STOP 650 V, 30
数据表
封装 -
ECAD
库存 3 piece(s)
送货服务
STGB30H65DFB2参数
ECAD
系列HB2
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)50 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)90 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.1V @ 15V, 30A
力量 - 最大167 W
开关能量270µJ (on), 310µJ (off)
输入类型Standard
门电荷90 nC
Td(开/关)@ 25°C18.4ns/71ns
测试条件400V, 30A, 6.8Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)115 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA
供应商设备包D2PAK-3
STGB30H65DFB2 Packaging
Insepction
STGB30H65DFB2 FAQ
  • 1. How to order STGB30H65DFB2 on Heisener?
  • 3. Are the STGB30H65DFB2 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STGB30H65DFB2?
STGB30H65DFB2 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。