购买 STGB25N40LZAG | STGB25N40LZAG数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STGB25N40LZAG
STGB25N40LZAG
STGB25N40LZAG
仅供参考
零件编号 STGB25N40LZAG
制造商 STMicroelectronics
描述 IGBT 435V 25A TO263
送货服务
STGB25N40LZAG参数
ECAD
系列-
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)435 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)25 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)50 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic1.25V @ 4V, 6A
力量 - 最大150 W
开关能量-
输入类型Logic
门电荷26 nC
Td(开/关)@ 25°C1.1µs/4.6µs
测试条件300V, 10A, 1kOhm, 5V
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
供应商设备包TO-263 (D2PAK)
STGB25N40LZAG Packaging
Insepction
STGB25N40LZAG FAQ
  • 1. How to order STGB25N40LZAG on Heisener?
  • 3. Are the STGB25N40LZAG price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STGB25N40LZAG?
STGB25N40LZAG 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。