购买 STGB20H65FB2 | STGB20H65FB2数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STGB20H65FB2
STGB20H65FB2
STGB20H65FB2
仅供参考
零件编号 STGB20H65FB2
制造商 STMicroelectronics
描述 IGBT 600V 40A 167W D2PAK
送货服务
STGB20H65FB2参数
ECAD
系列HB2
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)40 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)60 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.1V @ 15V, 20A
力量 - 最大147 W
开关能量265µJ (on), 214µJ (off)
输入类型Standard
门电荷56 nC
Td(开/关)@ 25°C16ns/78.8ns
测试条件400V, 20A, 10Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
供应商设备包TO-263 (D2PAK)
STGB20H65FB2 Packaging
Insepction
STGB20H65FB2 FAQ
  • 1. How to order STGB20H65FB2 on Heisener?
  • 3. Are the STGB20H65FB2 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STGB20H65FB2?
STGB20H65FB2 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。