购买 STFU10NK60Z | STFU10NK60Z数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STFU10NK60Z
STFU10NK60Z
STFU10NK60Z
仅供参考
零件编号 STFU10NK60Z
制造商 STMicroelectronics
描述 MOSFET N-CH 600V 10A TO220FP
送货服务
STFU10NK60Z参数
ECAD
系列SuperMESH™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)600 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C10A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs48 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1370 pF @ 25 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)35W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs750mOhm @ 4.5A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
包/箱TO-220-3 Full Pack
STFU10NK60Z Packaging
Insepction
STFU10NK60Z FAQ
  • 1. How to order STFU10NK60Z on Heisener?
  • 3. Are the STFU10NK60Z price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STFU10NK60Z?
STFU10NK60Z 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。