购买 STFU10N80K5 | STFU10N80K5数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STFU10N80K5
STFU10N80K5
STFU10N80K5
仅供参考
零件编号 STFU10N80K5
制造商 STMicroelectronics
描述 MOSFET N-CH 800V 9A TO220FP
送货服务
STFU10N80K5参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列MDmesh™ K5
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)800 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C9A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id5V @ 100µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs22 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds635 pF @ 100 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)30W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs600mOhm @ 4.5A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-220FP
包/箱TO-220-3 Full Pack
STFU10N80K5 Packaging
Insepction
STFU10N80K5 FAQ
  • 1. How to order STFU10N80K5 on Heisener?
  • 3. Are the STFU10N80K5 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STFU10N80K5?
STFU10N80K5 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。