购买 STFH40N60M2 | STFH40N60M2数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STFH40N60M2
STFH40N60M2
STFH40N60M2
仅供参考
零件编号 STFH40N60M2
制造商 STMicroelectronics
描述 MOSFET N-CH 600V 34A TO220FP
送货服务
STFH40N60M2参数
ECAD
系列MDmesh™ M2
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)600 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C34A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs57 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2500 pF @ 100 V
Vgs(最大)±25V
FET功能-
功耗(最大值)40W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs88mOhm @ 17A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
包/箱TO-220-3 Full Pack
STFH40N60M2 Packaging
Insepction
STFH40N60M2 FAQ
  • 1. How to order STFH40N60M2 on Heisener?
  • 3. Are the STFH40N60M2 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STFH40N60M2?
STFH40N60M2 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。