购买 STD7N60DM2 | STD7N60DM2数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STD7N60DM2
STD7N60DM2
STD7N60DM2
仅供参考
零件编号 STD7N60DM2
制造商 STMicroelectronics
描述 MOSFET N-CH 600V 6A DPAK
送货服务
STD7N60DM2参数
ECAD
系列MDmesh™ DM2
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)600 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C6A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.75V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs7.5 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds324 pF @ 100 V
Vgs(最大)±25V
FET功能-
功耗(最大值)60W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs900mOhm @ 3A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
STD7N60DM2 Packaging
Insepction
STD7N60DM2 FAQ
  • 1. How to order STD7N60DM2 on Heisener?
  • 3. Are the STD7N60DM2 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STD7N60DM2?
STD7N60DM2 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。