购买 STD10N60M6 | STD10N60M6数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STD10N60M6
STD10N60M6
STD10N60M6
仅供参考
零件编号 STD10N60M6
制造商 STMicroelectronics
描述 MOSFET N-CH 600V 6.4A DPAK
送货服务
STD10N60M6参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列MDmesh™ M6
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)600 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C6.4A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.75V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs8.8 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds338 pF @ 100 V
Vgs(最大)±25V
FET功能-
功耗(最大值)60W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs600mOhm @ 3.2A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包TO-252 (DPAK)
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
STD10N60M6 Packaging
Insepction
STD10N60M6 FAQ
  • 1. How to order STD10N60M6 on Heisener?
  • 3. Are the STD10N60M6 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STD10N60M6?
STD10N60M6 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。