购买 STB55NF03LT4 | STB55NF03LT4数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
STB55NF03LT4
STB55NF03LT4
STB55NF03LT4
仅供参考
零件编号 STB55NF03LT4
制造商 STMicroelectronics
描述 MOSFET N-CH 30V 55A D2PAK
送货服务
STB55NF03LT4参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列STripFET™ II
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)30 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C55A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id1V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs27 nC @ 4.5 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1265 pF @ 25 V
Vgs(最大)±16V
FET功能-
功耗(最大值)80W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs13mOhm @ 27.5A, 10V
工作温度175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包D2PAK
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
STB55NF03LT4 Packaging
Insepction
STB55NF03LT4 FAQ
  • 1. How to order STB55NF03LT4 on Heisener?
  • 3. Are the STB55NF03LT4 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of STB55NF03LT4?
STB55NF03LT4 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。