购买 SRS16100 | SRS16100数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SRS16100
SRS16100
SRS16100
仅供参考
零件编号 SRS16100
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 DIODE ARR SCHOT 100V 16A TO263AB
送货服务
SRS16100参数
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)100 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)16A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If900 mV @ 8 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr100 µA @ 100 V
工作温度 - 结-55°C ~ 150°C
供应商设备包TO-263AB (D2PAK)
SRS16100 Packaging
Insepction
SRS16100 FAQ
  • 1. How to order SRS16100 on Heisener?
  • 3. Are the SRS16100 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SRS16100?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRS16100.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as SRS16100 pin diagram, SRS16100 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
SRS16100 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。