购买 SRS10150H | SRS10150H数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SRS10150H
SRS10150H
SRS10150H
仅供参考
零件编号 SRS10150H
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 DIODE ARR SCHOT 150V 10A TO263AB
送货服务
SRS10150H参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
封装-
ECAD
系列-
二极管配置1 Pair Common Cathode
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)150 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)10A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1 V @ 5 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr100 µA @ 150 V
工作温度 - 结-55°C ~ 150°C
安装类型Surface Mount
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
供应商设备包TO-263AB (D2PAK)
SRS10150H Packaging
Insepction
SRS10150H FAQ
  • 1. How to order SRS10150H on Heisener?
  • 3. Are the SRS10150H price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SRS10150H?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRS10150H.
SRS10150H 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。