购买 SRF10200 | SRF10200数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SRF10200
SRF10200
SRF10200
仅供参考
零件编号 SRF10200
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 DIODE SCHOTTKY 200V 10A ITO220AB
送货服务
SRF10200参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)200 V
电流 - 平均整流(Io)10A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1 V @ 5 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr100 µA @ 200 V
电容@ Vr,F-
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
供应商设备包ITO-220AB
工作温度 - 结-55°C ~ 150°C
SRF10200 Packaging
Insepction
SRF10200 FAQ
  • 1. How to order SRF10200 on Heisener?
  • 3. Are the SRF10200 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SRF10200?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRF10200.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as SRF10200 pin diagram, SRF10200 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
SRF10200 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。