购买 SRAF8100 | SRAF8100数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SRAF8100
SRAF8100
SRAF8100
仅供参考
零件编号 SRAF8100
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 DIODE SCHOTTKY 100V 8A ITO220AC
送货服务
SRAF8100参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)100 V
电流 - 平均整流(Io)8A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If550 mV @ 8 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr100 µA @ 100 V
电容@ Vr,F-
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-2 Full Pack
供应商设备包ITO-220AC
工作温度 - 结-55°C ~ 150°C
SRAF8100 Packaging
Insepction
SRAF8100 FAQ
  • 1. How to order SRAF8100 on Heisener?
  • 3. Are the SRAF8100 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SRAF8100?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRAF8100.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as SRAF8100 pin diagram, SRAF8100 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
SRAF8100 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。