购买 SR16150PTH | SR16150PTH数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SR16150PTH
SR16150PTH
SR16150PTH
仅供参考
零件编号 SR16150PTH
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 DIODE ARR SCHOT 150V 16A TO247AD
送货服务
SR16150PTH参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
封装-
ECAD
系列-
二极管配置1 Pair Common Cathode
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)150 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)16A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1 V @ 8 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr100 µA @ 150 V
工作温度 - 结-55°C ~ 150°C
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247AD (TO-3P)
SR16150PTH Packaging
Insepction
SR16150PTH FAQ
  • 1. How to order SR16150PTH on Heisener?
  • 3. Are the SR16150PTH price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SR16150PTH?
SR16150PTH 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。