购买 SPB16N50C3ATMA1 | SPB16N50C3ATMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SPB16N50C3ATMA1
SPB16N50C3ATMA1
SPB16N50C3ATMA1
仅供参考
零件编号 SPB16N50C3ATMA1
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 560V 16A TO263-3
送货服务
SPB16N50C3ATMA1参数
制造商Infineon Technologies
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列CoolMOS™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)560 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C16A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id3.9V @ 675µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs66 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1600 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)160W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs280mOhm @ 10A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-TO263-3-2
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
SPB16N50C3ATMA1 Packaging
Insepction
SPB16N50C3ATMA1 FAQ
  • 1. How to order SPB16N50C3ATMA1 on Heisener?
  • 3. Are the SPB16N50C3ATMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SPB16N50C3ATMA1?
SPB16N50C3ATMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。