购买 SN74HCS72QDRQ1 | SN74HCS72QDRQ1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SN74HCS72QDRQ1
SN74HCS72QDRQ1
SN74HCS72QDRQ1
仅供参考
零件编号 SN74HCS72QDRQ1
制造商 Texas Instruments
描述 IC FF D-TYPE DUAL 2BIT 14SOIC
送货服务
SN74HCS72QDRQ1参数
制造商Texas Instruments
类别集成电路(IC) - 逻辑 - 触发器
封装-
ECAD
系列74HCS
功能Set(Preset) and Reset
类型D-Type
输出类型Complementary
元素数量2
每个元素的位数1
时钟频率74 MHz
最大传播延迟@ V,最大CL15ns @ 6V, 50pF
触发类型Negative Edge
电流 - 输出高,低7.8mA, 7.8mA
电压 - 电源2V ~ 6V
电流 - 静态(Iq)2 µA
输入电容5 pF
工作温度-40°C ~ 125°C (TA)
安装类型Surface Mount
包/箱14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
SN74HCS72QDRQ1 Packaging
Insepction
SN74HCS72QDRQ1 FAQ
  • 1. How to order SN74HCS72QDRQ1 on Heisener?
  • 3. Are the SN74HCS72QDRQ1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SN74HCS72QDRQ1?
SN74HCS72QDRQ1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。