购买 SN74ACT240NS | SN74ACT240NS数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SN74ACT240NS
SN74ACT240NS
SN74ACT240NS
仅供参考
零件编号 SN74ACT240NS
制造商 Texas Instruments
描述 PROTOTYPE
送货服务
SN74ACT240NS参数
制造商Texas Instruments
类别集成电路(IC) - 逻辑 - 缓冲器,驱动器,接收器,收发器
封装-
ECAD
系列74ACT
逻辑类型Buffer, Inverting
元素数量2
每个元素的位数4
输入类型-
输出类型3-State
电流 - 输出高,低24mA, 24mA
电压 - 电源4.5V ~ 5.5V
工作温度-40°C ~ 85°C (TA)
安装类型Surface Mount
包/箱20-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
供应商设备包20-SO
SN74ACT240NS Packaging
Insepction
SN74ACT240NS FAQ
  • 1. How to order SN74ACT240NS on Heisener?
  • 3. Are the SN74ACT240NS price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SN74ACT240NS?
SN74ACT240NS 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。