购买 SK012NRP | SK012NRP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SK012NRP
SK012NRP
SK012NRP
仅供参考
零件编号 SK012NRP
制造商 Littelfuse Inc.
描述 SCR 1KV 12A TO263
送货服务
SK012NRP参数
制造商Littelfuse Inc.
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR
封装-
ECAD
系列-
电压 - 关闭状态1 kV
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.5 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)20 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.6 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)7.6 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)12 A
电流 - 保持(Ih)(最大)40 mA
当前 - 关闭状态(最大)20 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)120A, 130A
SCR类型Standard Recovery
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
供应商设备包TO-263 (D2PAK)
SK012NRP Packaging
Insepction
SK012NRP FAQ
  • 1. How to order SK012NRP on Heisener?
  • 3. Are the SK012NRP price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SK012NRP?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SK012NRP.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as SK012NRP pin diagram, SK012NRP datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
SK012NRP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。