购买 SJ6016RTP | SJ6016RTP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SJ6016RTP
SJ6016RTP
SJ6016RTP
仅供参考
零件编号 SJ6016RTP
制造商 Littelfuse Inc.
描述 SCR 600V 16A TO220AB
送货服务
SJ6016RTP参数
系列SJ
电压 - 关闭状态600 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.5 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)30 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.6 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)10 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)16 A
电流 - 保持(Ih)(最大)75 mA
当前 - 关闭状态(最大)10 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)188A, 225A
SCR类型Standard Recovery
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3
供应商设备包TO-220AB
SJ6016RTP Packaging
Insepction
SJ6016RTP FAQ
  • 1. How to order SJ6016RTP on Heisener?
  • 3. Are the SJ6016RTP price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SJ6016RTP?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SJ6016RTP.
SJ6016RTP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。