购买 SJ6016NRP | SJ6016NRP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SJ6016NRP
SJ6016NRP
SJ6016NRP
仅供参考
零件编号 SJ6016NRP
制造商 Littelfuse Inc.
描述 SCR 600V 16A TO263
送货服务
SJ6016NRP参数
制造商Littelfuse Inc.
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR
封装-
ECAD
系列SJ
电压 - 关闭状态600 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.5 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)30 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.6 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)10 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)16 A
电流 - 保持(Ih)(最大)75 mA
当前 - 关闭状态(最大)10 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)188A, 225A
SCR类型Standard Recovery
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
供应商设备包TO-263 (D2PAK)
SJ6016NRP Packaging
Insepction
SJ6016NRP FAQ
  • 1. How to order SJ6016NRP on Heisener?
  • 3. Are the SJ6016NRP price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SJ6016NRP?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SJ6016NRP.
SJ6016NRP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。