购买 SJ6016LTP | SJ6016LTP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SJ6016LTP
SJ6016LTP
SJ6016LTP
仅供参考
零件编号 SJ6016LTP
制造商 Littelfuse Inc.
描述 SCR 600V 16A ITO220AB
送货服务
SJ6016LTP参数
系列SJ
电压 - 关闭状态600 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.5 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)30 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.6 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)10 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)16 A
电流 - 保持(Ih)(最大)75 mA
当前 - 关闭状态(最大)10 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)188A, 225A
SCR类型Standard Recovery
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
供应商设备包ITO-220AB
SJ6016LTP Packaging
Insepction
SJ6016LTP FAQ
  • 1. How to order SJ6016LTP on Heisener?
  • 3. Are the SJ6016LTP price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SJ6016LTP?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SJ6016LTP.
SJ6016LTP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。