购买 SJ6012VTP | SJ6012VTP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SJ6012VTP
SJ6012VTP
SJ6012VTP
仅供参考
零件编号 SJ6012VTP
制造商 Littelfuse Inc.
描述 SCR 600V 12A TO251
送货服务
SJ6012VTP参数
系列SJ
电压 - 关闭状态600 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.5 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)20 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.6 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)7.6 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)12 A
电流 - 保持(Ih)(最大)40 mA
当前 - 关闭状态(最大)10 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)100A, 120A
SCR类型Standard Recovery
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
供应商设备包TO-251AA
SJ6012VTP Packaging
Insepction
SJ6012VTP FAQ
  • 1. How to order SJ6012VTP on Heisener?
  • 3. Are the SJ6012VTP price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SJ6012VTP?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SJ6012VTP.
SJ6012VTP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。