购买 SJ6012RTP | SJ6012RTP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SJ6012RTP
SJ6012RTP
SJ6012RTP
仅供参考
零件编号 SJ6012RTP
制造商 Littelfuse Inc.
描述 SCR 600V 12A TO220AB
数据表
封装 -
ECAD
库存 15 piece(s)
送货服务
SJ6012RTP参数
系列SJ
电压 - 关闭状态600 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.5 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)20 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.6 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)7.6 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)12 A
电流 - 保持(Ih)(最大)60 mA
当前 - 关闭状态(最大)10 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)100A, 120A
SCR类型Standard Recovery
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3
供应商设备包TO-220AB
SJ6012RTP Packaging
Insepction
SJ6012RTP FAQ
  • 1. How to order SJ6012RTP on Heisener?
  • 3. Are the SJ6012RTP price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SJ6012RTP?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SJ6012RTP.
SJ6012RTP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。