购买 SJ6012NRP | SJ6012NRP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SJ6012NRP
SJ6012NRP
SJ6012NRP
仅供参考
零件编号 SJ6012NRP
制造商 Littelfuse Inc.
描述 SCR 600V 12A TO263
送货服务
SJ6012NRP参数
系列SJ
电压 - 关闭状态600 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.5 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)20 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.6 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)7.6 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)12 A
电流 - 保持(Ih)(最大)60 mA
当前 - 关闭状态(最大)10 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)100A, 120A
SCR类型Standard Recovery
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
供应商设备包TO-263 (D2PAK)
SJ6012NRP Packaging
Insepction
SJ6012NRP FAQ
  • 1. How to order SJ6012NRP on Heisener?
  • 3. Are the SJ6012NRP price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SJ6012NRP?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SJ6012NRP.
SJ6012NRP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。